Croatian English French German Italian Russian Spanish Swedish

4Dportal.com Facebook Profil4Dportal.com Twitter4Dportal.com YouTube kanal4Dportal.com RSS

A+ R A-
Dobrodošli, Gost
Molimo vas Prijava ili Registracija.    Izgubljena šifra?

GOSPODARICA MISLI
(1 pregledavam) (1) Gostiju
Idi na dnoStranica: 1
TEMA: GOSPODARICA MISLI
GOSPODARICA MISLI Prije 5 Godina, 3 Mjeseci Karma: 2
Pere me viroza. Žestoko. Već sam kihnula bezbroj puta i pritom potrošila paketić maramica. Nos je svejedno ostao začepljen. Osjećam se malaksalo. Spljohnula sam se na kauču. Moji gledaju neku emisiju. Ja se pravim da gledam. A zapravo se gledam kako gledam. Klizim u meditaciju. Svjesna sam svojega daha. Pratim njegovu izmjenu i protok. Cirkulaciju energije. Čišćenje. Sviješću dotičem pojedine dijelove tijela. Kako mi se pojavi koja misao, jednostavno je registriram i otkačim – kao da je skidam s udice. Nakon nekog vremena um mi se prazni i smiruje. Postajem kao uzdižući balon. U tom stanju samo postojim. Ne kišem. Ne šmrcam. Zrak mi posve slobodno struji kroz nos. Viroza odstrujava. Dišem. Sad već mogu dodirnuti mir koji širim. Osjećaju ga bakica i sin koji kraj mene gledaju tv. Opustili su se. Utihnuli. Hvata ih drijemež. Svojim ih dahom uvodim u san. Dišem…
Po izlasku iz meditacije samo se protegnem.
Bakica i sin se bude i nastavljaju prekinute „aktivnosti“…
-Uh, kako me san oborio…- reče bakica
-I mene – nadoveže se malecki – a nisam ni znao da sam pospan…

Da meditacija (uranjanje u čisto postojanje oslobođeno od misli) umiruje, relaksira, pročišćava i oslobađa, dokazala sam si mnogo puta. A ipak sam tako lijena to činiti redovito. Čak sam možda u otporu. Štoviše strahu. Od čega? Pa zaboga, budem li meditirala moglo bi mi biti dobro. A to nije dobro. Imam otpor prema promjeni pa makar ta promjena bila i na bolje. Zapravo, pogotovo ako je na bolje! Jer budem li si neprestano dokazivala da stvari mogu promijeniti na bolje, postat će bjelodano da sam u potpunosti odgovorna za to kako se osjećam. Strašno! Ako sam odgovorna onda stalno moram biti budna. A tako je lijepo spavati, čangrizati i kriviti mamu i tatu za sve. I maštati o buđenju. I čuditi se kako je teško probuditi se. Na što mi prijateljica kaže: „Ne možeš probuditi onoga tko se pravi da spava.“ I zaista, u trenucima kada su mi oči širom otvorene ne mogu ne primijetiti napor koji ljudi ulažu ne bi li oči zadržali čvrsto zatvorenima. Otuda sve te bore…

Neodgovoran čovjek dopušta da u njegovoj glavi misli divljaju. On prepušta mislima da misle što god hoće, što god im padne na pamet. Neodgovoran čovjek ne vlada svojim mislima. One vladaju njime. A da bi mogao pratiti svoje misli, oči mu moraju biti zatvorene kako bi pažnja bila u glavi…
Odgovoran pak čovjek ne dopušta da njegove misli rade baš sve što hoće. On ih isključuje i uključuje prema potrebi. Sam bira programe. I da ga misli ne bi nadvladale, njegove oči su otvorene, budne. One doživljavaju stvarnost. Pa su i njegove misli stvarne. Njegov život nije umišljaj. Njegov je život punokrvan. Grohotan…

U jednom takvom trenutku pune odgovornosti, sjedi žena u meditaciji i doživljavala prazninu. Lik do nje prekine je pitanjem:
-Što to radiš?
-Ništa.
-Ali to si i jučer radila.
-Jesam. Ali nisam završila…
danaspace4@gmail.com
Fresh Boarder
graphgraph
Korisnik offline Klikni ovdje za pregled profila korisnika
Pisanje je dopušteno samo registriranim korisnicima.

Idi na vrhStranica: 1
Baner

Popularno

Novosti

Kolumne

Partneri

Prijava

Registracija

*
*
*
*