Croatian English French German Italian Russian Spanish Swedish

4Dportal.com Facebook Profil4Dportal.com Twitter4Dportal.com YouTube kanal4Dportal.com RSS

A+ R A-
Dobrodošli, Gost
Molimo vas Prijava ili Registracija.    Izgubljena šifra?

FIZIČKA BESMRTNOST
(1 pregledavam) (1) Gostiju
Idi na dnoStranica: 1
TEMA: FIZIČKA BESMRTNOST
FIZIČKA BESMRTNOST Prije 5 Godina, 9 Mjeseci Karma: 2
Ovo je priča o Emilu Kušecu iz Zagreba -
gnostiku koji materijalizira vibuti poput Sai Babe i ima stigme kao Isus Krist (2004.)

Čovjek u narančastom sjedio je u omiljenom joga položaju otvorenih koljena i stopala savijenih ispod bedara. Mirnoća, koja je obavijala njegov govor i držanje, odjednom je prekinuta tanahnim trzajima tijela i glasom koji je postao isprekidan nabijajući atmosferu zgusnutim emocijama. «Ajmo sad… jedan mali, mali vibuti… malo mi je teško… ježim se… to je to…» govorio je dok je «niotkuda» stvoren prah izlazio iz njegovih prstiju. Video kamera, fotograf i novinarka tiho su svjedočili materijalizaciji sivkaste prašine nešto krupnije i grublje strukture, poklonicima orijentalne ezoterije znane kao vibuti - astralno proizveden sveti prah ljekovitih svojstava. Njegove ruke, koje su nam pružene na uvid, nisu odavale nikakav znak kojim bi se mogao locirati izvor vibutija. Ali… Što je ovo?…
Po sredini njegovih dlanova jasno su se razabirale nedavno zarasle rane ovalnog oblika u svom najdužem dijelu duge i do dva centimetra. Stigme!? «Da, ali ne i jedine» upozorava nas pokazujući na treće ranicu između obrva i četvrtu u kosi iznad čela. «Povremeno mi se otvaraju stigme uz nepodnošljive fizičke boli i još gore duševne patnje» objašnjava nam – tko?
Tko je čovjek koji proizvodi vibuti poput Sai Babe i ima rane kao Isus Krist?
Nitko tko bi svojom pojavom na bilo koji način odudarao od osoba koje svakodnevno susrećemo na ulici, trgovini ili bučnom kafiću u kojem smo netom prije srkali kavu i sokove.
«Čovjek iz susjedstva» - Emil Kušec -'80 je godine diplomirao Agronomija, a dok je tražio posao, ispunjavao je vrijeme studijem Komparativne književnosti i Filozofije. Uz atletiku, karate i tenis, objavio je i nekoliko zbirki pjesama i romana. Uskoro se zaposlio na Poljoprivrednom institutu u Križevcima gdje je radio kao asistent. To vrijeme opisuje kao tiho uživanje u životu uz sport, literaturu i svakodnevni odlazak na posao, a sve to daleko od nekih velikih duhovnih saznanja ili religijske prakse.
No, '86. godine na dlanovima su se pojavila dva mala prišta, svakim danom sve veća i bolnija na dodir, kulminirajući do nesnošljivih zjapećih krvavih rana. «Fizička je bol bila popraćena takvim duševnim mukama da bi čovjek tada učinio sve samo da prestane» prisjeća se Emil kojeg je sve to uplašilo i potjeralo liječniku. No, oni su odmahivali glavom na infekciju ili neki drugi medicinsko objašnjiv uzrok, pa su u nedostatku prave dijagnoze ustvrdili kako je vjerojatno riječ o bradavicama i shodno tome pripisali terapiju. Bila je bezuspješna…
Rane su nešto kasnije zacijelile same od sebe i sljedeće tri godine se nisu pojavljivale. Ponovno su buknule, '89, zatim '93, pa '99. «Neka cikličnost nije prepoznatljiva. Zadnje otvaranje stigmi dogodilo se 26. prosinca 2003. i trajalo je najduže do sad, punih četrnaest dana. Dok između obrva kapne tek po koja kap, dlanovi mi strašno krvare. Bol je popraćena osjećajem kakav je vjerojatno imao Isus dok je prolazio svoj Križni put.»
Međutim, mjesec dana nakon prve pojave stigmi, te '86 godine, uslijedio je neobičan telefonski poziv iz Švicarske s pitanjem: «Znate li što Vam se događa?» I ne pitajući odakle oni znaju što se njemu događa, odgovorio je: «Ne znam, ali imam medicinsku dokumentaciju koja tvrdi da patim od nekakvih bradavica.» Nakon kraćeg objašnjenja bio je pozvan u Cirih na ozbiljniji razgovor…
Odazvavši se pozivu, našao se u europskoj centrali Esenske gnostičke zajednice. Riječ je o Bratstvu koje okuplja ljude iz cijeloga svijeta, bez obzira na naciju, boju, rasu ili vjeroispovijest. Ovaj aramejski red potekao je iz Isusove zemlje kraj Mrtvog mora. Iako datira iz vremena od prije šest stotina godina prije Krista, njegov učitelj jest Isus Krist. «Ali onakav kakav je doista bio, a ne onakvim kakvim ga opisuje Biblija» dodaje Emil i nastavlja: «Gnoza znači znanje, a njezina je srž spoznavanje sebe, kako bi se spoznao Bog i sve što postoji. U tom se mnogostoljetnom nastojanju, povremeno pojavljuju odabranici koji obznanjuju što je život i kako funkcioniraju prirodni zakoni. Pojavom stigmi na mojim dlanovima, gnostici iz Bratstva, ljudi visoko senzibilizirane svijesti, pohvatali su vibracije mog nadeteričnog dvojnika i prepoznali me kao jednog od odabranika, a koji je «zakljucao» po astralnoj ravni, te zaključili kako trebam učitelja koji će mi pomoći da probijem barijeru do koje se inkarnirala moja duša…»
Emil je tako dobio učitelja Tibetanca Lamu Yongdena. Zahvaljujući njemu dospio je na Tibet i sljedeće tri godine bio podvrgnut obuci u samostanu Ladak gdje su mu prenesena tajna učenja. Obuka, čiji je cilj samoosvještenje, sastojala se, kako od duhovnih, tako i fizičkih priprema. Ovladati pokretom i dahom, značilo je zavladati tijelom i mislima. To omogućava kontrolu emocionalnog tijela na astralnoj razini gdje se krivulja zavrće prema svom začetku, što znači da se uspostavljanjem moći nad eteričnim tijelom kontrolira fizičko, preko njega organi, a preko organa stanice, čime se zatvara krug makro-mikro svemira…
Dio obuke odveo ga je i u Indiju, i to u drevno kraljevstvo Bude - Magatha. Tamo je uveden u mističnu doktrinu sangva, sustav koji učeniku omogućava da sam postigne transcendentalni uvid i otvaranje trećeg oka kako bi «vidio više, vidio s one strane». Mistična mu je doktrina, kaže, otvorila vrata besmrtnosti…
«Naš Red zastupa fizičku besmrtnost… Smrtnost je stvar svijesti. Sve dok postoji potreba za fizičkom smrću, dolazi do degradacije i raspadanja tijela. No, prema božanskim zakonima čovjek ima mogućnost izbora. To je istina gnostičkih spisa i prakse. Osobno poznajem troje ljudi iz Bratstva koji su stariji od tristo godina i žive u Europi. Tako ću i ja svoju fizičku misiju odraditi do 63 godine. Tada ću se vratiti u isti taj tibetanski samostan i ostati u njemu narednih šest godina kako bi u 69 zaustavio umiranje i fizičko propadanje te naredna tisućljeća živio likom 70-godišnjaka…»
Svjestan koliko ova priča zvuči bajkovito, Emil kaže da se upravo iz tih razloga na nekim mjestima ona uopće ne izgovara. U Americi se, međutim, o tome uredno priča. «Tamo postoje i centri za fizičku besmrtnost» dodaje. «U njima se ljudi iz našeg Bratstva pripremaju na vrlo neobičan život, kakvim i ja živim, a za koji se nikako ne može reći da je običan. On, naime, zahtijeva sve veća odricanja i sve jaču duhovnu disciplinu…»
Emilov neobičan život se nakon Tibeta ponovo nastavio u Indiji gdje je godinama učio tai chi i jogu te vremenom postao član reda Aurvilskih jogina iz Pondičerija. Paralelno je učio i drevnu indijsku medicinsku znanost – ajurvedu – pet godina uz učitelja Daganandu, zatim kod znamenitog Svami Gala, potom na himalajskom sveučilištu, da bi doktorsku disertaciju s područja ajurvede obranio '96 godine na Otvorenom medicinskom sveučilištu u Šri Lanki. Tamo je proveo četiri godine te, osim doktorata, stekao akademsko zvanje doktora kiropraktike.
«Ajurveda, ne da ima uspjeha u liječenju raka – ona ga liječi! A zašto je zapadna medicina tako tvrdoglavo slijepa na to, morat ćete pitati onoga kome je to u interesu» kaže Emil aludirajući na interes kapitala koji pokreće zapadnu ekonomiju u kojoj se vrtoglavi profiti ostvaruju na lijekovima i pokušajima liječenja, a ne na izlječenju koje je, zbog svoje brzine i jeftinoće, neisplativo tržišnim sustavima.
Nakon višegodišnjeg boravka na Tibetu, Indiji i Šri Lanki, Emil se vratio u Europu. Donoseći joj svoja znanja i iskustva, postao je voditeljem Teozofskog društva Slovenije, gdje neke od članova priprema za stupanje u Esensku gnostičku zajednicu… «Vodeći jednu od inicijacija '96 godine, spontano sam počeo stvarati vibuti, i to u tolikoj količini da je cijeli prostor i pedesetak ljudi u njemu bilo posve prekriveno prašinom. Bilo ga je puno jadna kanta» prisjeća se Emil svoje prve materijalizacije. «Međutim, takva je moć u unutarnjem redu našeg gnostičkog bratstva manje-više normalna. Vanjski red to još uvijek ne može. Razlika leži u istom onom razlogu zbog kojeg je Ivanišević osvojio Vimbldon, a vi niste – talent i trening!!!»
Pokušavši dokučiti uz kakav se osjećaj vibuti najavljuje među prstima, dobili smo samo apstraktne opise poput: ushićenja, treperavosti, mekoće i nježnosti. «U tom mi je trenutku posve nepoznato fizičko zbivanje u rukama. Postojim samo kao svijest i namjera koju projiciram na astral. Stupanje na takav plan ispunjava me Bogom, što se riječima ne da iskazati. Iako je osjećaj čudesan, nije u pitanju čudo, već prirodnost.»
Tvrdi kako u pozadini materijalizacije stoji najobičniji prirodni zakon vezan uz Malkut, poznat znalcima Kabale kao najniži sefirot u sustavu Drveta života. Astralnom projekcijom namjere, želje ili misli u ovom sefirotu, posrednik svoju apstraktnu ideju prosljeđuje na fizičku razinu. «To znači da mogu materijalizirati i neke druge stvari vezane uz potrebe danih okolnosti. No, najčešće je to vibuti. Njegova osnova je silicij, isti onaj sastav «koji smo bili i u koji ćemo se pretvoriti». No, što je posrednik bolje pripremljen za prijenos energije, to je prah finiji i bogatiji dodacima. A poznato je da silicij, to jest svaka takva «zemljica», ima ljekovitih svojstava, pogotovo ako je nastala na ovakav način. Stoga vibuti stavite u vodu, i dok ga miješate, zamišljajte želju. Kada se elektromagnetski valovi misli pomiješaju s vibutijem koji je i sam nastao misaonom projekcijom, i to u mediju vode koja je izvanredan vodič informacija, vaša će se želja ostvariti…
Zdušno promiješavši vibuti, vodu i želju, iskapih je na ex. Voda je imala neodređeno izmijenjen okus. Čini se da sam u zagrebačkoj Dubravi imala priliku učiniti isto ono zbog čega milijuni Sai Babinih sljedbenika iz cijelog svijeta, a koji vjeruju da je riječ o avataru – inkarnaciji samoga Boga, hrli u indijski Putaparti.
I Emil ga je pohodio '93 godine…
«Usred ašramske gužve meni i prijatelju priđe posve nepoznat Indijac i kaže: 'Krenite sa mnom. Čeka vas brat od Sai Babe.' I zaista, Sai Babin brat odveo nas je na vjenčanje Sai Babinog nećaka. Na moju sreću, dobio sam mjesto do Sai Babe. Bila je to prigoda da promatram materijalizaciju debelog zlatnog lanca, stvorenog kao svadbeni dar. No, ono što je mnogo važnije, iako sa Sai Babom nisam verbalno razgovarao, dao mi je mnogo neverbalnih poruka koje su telepatskim putem prodirale ravno u moje biće. Takav mi je kontakt bio sasvim dovoljan da bih prepoznao i razumio veliku energetsko-duhovnu osobu koja predstavlja dobrotu.»
Govoreći o dobroti, Emil naglašava kako su dobro i zlo, isključivo ljudske relacije. U svemiru to ne postoji, kao što ne postoji ni gore-dolje ili lijevo-desno. Postoji samo milosrđe i oštrina, a ako smo spremni raditi na sebi, možemo dostići balans. Jer upravo je ravnoteža jedan od prirodnih principa koji drži na okupu sve: kako svemir, tako atom; kako Zemlju, tako čovjeka.
«Živimo u vremenu kada smo, zbog nesklada sa sobom i prirodnim zakonima, opasno ugrozili zdravlje nas samih kao i čitave Planete – upozorava. - U našem sunčevom sustavu ovakve Planete nema. Toliko raznolikosti, krasnih doživljaja, emocija, muzike, prirode, toliko života, i sve to spojeno u jednom – Bogu! A mi sve to uništavamo. Jer nemamo pravo duhovno vodstvo. Kršćanstvo je u krizi. Posredovanje svećenika stvara barijeru koja priječi direktnu komunikaciju čovjeka s Bogom. Umjesto da oslobađa čovjeka, kršćanstvo ga tako samo još više vezuje za sebe. To je razumljivo sa stanovišta Crkve kao najveće organizacija koja živi od milodara. Ali sa stajališta čovjeka, ovakva ga vezanost sputava u nastojanju da shvati prirodu i njezine zakone. Uslijed te ugroženosti, priroda pokreće obrambene mehanizme pa na svijet dovodi ljude čija je misija duhovno opismenjivanje ili esenizacija gnozom. Sposobnost materijalizacije svetog praha i pojava stigmi nešto je što skreće pažnju na mene, a sve u svrhu usmjeravanja ljudi na njih same i ponovno uspostavljanje sklada…»
danaspace4@gmail.com
Fresh Boarder
graphgraph
Korisnik offline Klikni ovdje za pregled profila korisnika
Pisanje je dopušteno samo registriranim korisnicima.

Re:FIZIČKA BESMRTNOST Prije 4 Godina, 3 Mjeseci Karma: 3
t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQAa_nl...xFfEiijIEnfrGQ1hKtfA

Kontroverzna teorija: Što nas čeka nakon smrti?
www.4dportal.com/hr/paranormalno/3190-ko...nas-ceka-nakon-smrti

Je li smrt prirodna pojava?
www.4dportal.com/hr/forum/39-duhovnost/8...smrt-prirodna-pojava

Društvena mreža 'specijalizirana' za život nakon smrti
www.4dportal.com/hr/zivot/2750-drustvena...za-zivot-nakon-smrti

Montague Keen - Poruke s one strane o manipulaciji čovječanstva (1/6)
www.4dportal.com/hr/paranormalno/3231-mo...ciji-covjecanstva-16

Eksperiment Scole - Dokaz života nakon smrti?
www.4dportal.com/paranormalno/2231-drago...z-zivota-nakon-smrti

Povratak iz smrti
www.4dportal.com/hr/kolumne-marija-koude...96-povratak-iz-smrti

Uhvatili smrt na djelu? Znanstevnici tvrde da ovo otkriće može produljiti život čovjeka
www.4dportal.com/hr/znanost/3529-uhvatil...uljiti-zivot-covjeka

Američki znanstvenik tvrdi: Smrt ne postoji!
www.4dportal.com/hr/znanost/3363-americk...vrdi-smrt-ne-postoji

Kontroverze – Umiranje, Međustanje i Reinkarnacija
www.4dportal.com/hr/paranormalno/2611-ko...anje-i-reinkarnacija

Dokumentarac o dječaku koji se sjeća svog prethodnog života - sve dokazano!
www.4dportal.com/hr/film/2577-dokumentar...-zivota-sve-dokazano

Dokazi o postojanju, života poslije smrti, različitih denziteta i inteligentnog života van Zemlje u multidimenzionalnim realitetima
matrixworldhr.wordpress.com/2012/11/17/d...onalnim-realitetima/

Konačno objašnjena iskustva na rubu smrti?
www.4dportal.com/hr/znanost/3546-konacno...kustva-na-rubu-smrti

Projekt Gilgameš: Besmrtnost čovjeka nikada bliža
nexus-svjetlost.com/vijesti/znanost/item...covjeka-nikada-bliza

Pet načina na koje bi mogli biti besmrtni
www.4dportal.com/hr/component/content/ar...-mogli-biti-besmrtni

Ruski projekt Avatar dovodi do besmrtnosti?
www.4dportal.com/hr/znanost/2973-ruski-p...ovodi-do-besmrtnosti

Hira Ratan Manek: Suncem do besmrtnosti
www.4dportal.com/hr/znanost/2253-hira-ra...uncem-do-besmrtnosti

Dokumentarni film >> Smrti nema - Tajna Akademika Behtereva
www.4dportal.com/hr/znanost/2722-dokumen...-akademika-behtereva

frankmarques.files.wordpress.com/2011/02...live-after-death.jpg

Iron Maiden - Live After Death (Original 1985) + Bonus Tracks (1995/1998 Release) (Full Album) - HD

Iron Maiden: Life After Death (koncert)
belmordok
Admin
graphgraph
Korisnik offline Klikni ovdje za pregled profila korisnika
Spol: Muško Rođendan: 05/03
Posljednje uređeno: 08.09.13 18:39 od belmordok.
Pisanje je dopušteno samo registriranim korisnicima.

Idi na vrhStranica: 1

Popularno

Partneri

Prijava

Registracija

*
*
*
*
*

* Polje je obavezno